Binlerce araç kar kış demeden yola çıktı. Sınıra doğru ilerliyorlar..

85 izlenme 05 Ocak 2017
Reklamlar

Hakkari'de kar yağışı ve dondurucu soğuk havaya rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Çukurca'da başlattığı ve aylardır sürdürdüğü operasyonlar devam ediyor.

YAZ AYLARINDAN BERİ DEVAM EDİYOR

Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan Çukurca ilçesi kırsalında bulunan Uzundere, Işık, Bılecan, Kazan, Cevizli beldeleri ve stratejik birçok bölgede karadan ve havadan başlatılan ve yaz aylarından beri devam eden operasyonlar dondurucu soğuk havaya rağmen sürüyor.

MAĞARALARDA KISTIRILDILAR

Bordo berelilerin de katıldığı operasyonlarda binlerce PKK üyesi etkisiz hale getirilirken, örgüt üyelerinin Kuzey Irak topraklarına kaçmalarının önünün kesilmesi üzerine dağlık alanlardaki mağaralarda kıstırıldığı belirtiliyor.

BİNLERCE ARAÇLIK KONVOY ÇUKURCA'YA HAREKET ETTİ

Van ve çevre illerden binlerce araçlık askeri konvoy Çukurca istikametine doğru hareket ederken, sınırda yaz aylarından beridir görev yapan birliklerin ise görevlerinin tamamlanması üzerine Van iline doğru hareket ettikleri belirtildi.

ASKERİ KONVOY SINIRA DOĞRU HAREKET ETTİ

Hakkari'deki kar yağışı ve dondurucu soğuk hava nedeniyle vatandaşlar evlerinden dışarı çıkamaz hale gelirken, yüzlerce askeri konvoy ise sinyal bozucu Jammerlar eşliğinde sınıra doğru hareket etti.

YOLCULAR TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Şehirden 7 kilometre mesafede bulunan Depin Polis Kontrol noktasında bekleme yapan yüzlerce askeri konvoy yoldan geçen yolcular tarafından görüntülendi. Araçlarından dışarı çıkan askerler burada mola verirken çevrede ise yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA !!!İstanbuldaki Saldırıdan İlk Acı Haber Geldi 1 Polis Şehidimiz Var Canlı Bomba Böyle Öldürüldü !!! İşte O Görüntüler (+18) Cüneyt Arkın'dan Mehmetçiğimize Yeni Yıl Mesajı VAR !!! ŞEHİTLERLE DALGA GEÇTİ, TÜRK MİLLETİNE HAKARET ETTİ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
A101'de Kameralara Takılan İğrenç Görüntü !