16 Yaşındaki Öğrencisiyle Yakalanan Din Dersi Öğretmenin Taciz Anı !!!

3612 izlenme 28 Aralık 2016
Reklamlar

Konya'da 16 yaşındaki kız öğrencisiyle ilişkiye girdiği iddiasıyla 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan anadolu lisesinin eski müdürü, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni A.B., 5 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

MEB YÜKSEK DİSİPLİN KURULU'NUN KARARI BEKLENİYOR

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınan evli A.B. hakkında başlatılan idari soruşturmayla ilgili de Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararının beklenildiği belirtildi.

MAHKEME, CEZAYI 3 YILDAN 5 YILA ÇIKARTTI

Konya'da geçen yıl meydana gelen olayla ilgili öğrenci ve ailenin şikayeti üzerine açılan ve 12'nci Asliye Mahkemesi'nde görülen dava geçen şubat ayında sonuçlandı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni A.B.'nin 'Reşit Olmayanla Cinsel İlişki' suçundan tutuksuz yargılandığı davada mahkeme heyeti, A.B.'nin öğrencisiyle cinsel ilişkiye girme suçunun sabit olduğunu belirterek 3 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Heyet, A.B.'nin değişik zamanlarda mağdura karşı aynı suçu defalarca işlediğini belirterek cezayı 5 yıl 3 aya çıkarttı.

Heyet, A.B.'ye 'Kanuni temsilcisinin rızası dışında evi terk eden çocuğun alıkonulması' suçundan da 6 ay daha hapis cezası verdi.

AÇIĞA ALINDI

Milli Eğitim Müdürlüğü de olayın ardından A.B.'yi açığa alırken, hakkında başlatılan idari soruşmayla ilgili de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararının beklenildiği bildirildi.

DİYARBAKIR'DA TACİZ İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINAN ÖĞRETMEN SERBEST BIRAKILDI

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 13 yaşındaki 6 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla dün gözaltına alınan öğretmen F.Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öğretmen F.Ö., öğrencilerin iddialarının tamamen asılsız olduğunu ve hiçbir öğrencisine dokunmadığını söyledi.

Lice'de bir ortaokulda Fen Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan 37 yaşındaki F.Ö., 13 yaşındaki 6 kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dün gözaltına alındı. Öğrencilerin tacize uğradıklarını rehber öğretmene anlatmasının ardından gözaltına alınan F.Ö.'nün evinde arama yapan polis, dizüstü bilgisayar ve bazı bilişim malzemelerine incelenmek üzere el koydu. Lice Emniyet Amirliği'nde ifadesi alınan öğretmen F.Ö. daha sonra savcılığa sevk edildi. İşlemlerinin ardından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüpheli öğretmen, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Öğretmen F.Ö. tacize uğradıklarını iddia eden 6 öğrenciden de iftira attıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu.

ÖĞRENCİLER İFADE VERDİ

Şüpheli öğretmenin görev yaptığı okulun aynı sınıfında eğitim gören şikayetçi öğrenciler, taciz olayının 3 yıldan bu yana devam ettiğini iddia ederek şöyle dedi:

"Hocamız geldiğinden beri bize dokunmaya başladı. O zamanlar fazla şüphelenmedik. Bizi öğretmen olarak sevdiğini düşündük. Derslerde bize dokunuyordu. Her derste bize bir bahaneyle dokunuyordu. Sınıftaki 9 kızdan 6'sına böyle davranırdı. Geçen sene aynı okulda okuyan 8'nci sınıf öğrencisi 4 kız arkadaşımız da aynı olaya maruz kaldıklarını söylediler. Biz zaten şüpheleniyorduk. iki hafta önce hocanın bir kız öğrenciye daha tacizde bulunduğunu gördük. Hiçbir erkek öğrenciye sarıldığını görmedik. Bize dokunmaları normal bir öğretmen gibi değildi. Bu sene biz niyetini anlamaya başladık ve dokununca yanından ayrılmaya çalıştık. Bugüne kadar herhangi bir ilişki ya da cinsel teklifte bulunmadı. Normal zamanlarda titremez. Ama dokunduğunda titrerdi."

'DERSİ SABOTE EDİYORLAR'

Öğretmen F.Ö. iddiaları kabul etmediğini belirterek, "Ben derste disipline önem veren bir öğretmenim. Bunun için öğrencilere sert çıkışlarım olur. Bu hususlardan dolayı o sınıftaki öğrencilerle aramızda sürtüşmeler oldu. Bu kızlarla ders anlatma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sürekli dersi sabote ediyorlar. Okulumuzdaki öğretmenlerin bir çoğu bu sınıftan şikayetçidir. Söylenenler tamamen iftiradır. Hiçbir öğrencinin yanına gidip dokunmadım. Öğrencilerin dersi sabote etmesinden dolayı bu sene yapılan toplantıda bu sınıfın dağıtılması gündeme geldi. Ben mümkün oldukça öğrencilerle fiziksel temastan kaçınırım. Birçok öğrencim velisi çocuklarını bizzat bana emanet etmişlerdir. Olaylarla ilgili olarak okulda görevli öğretmenlerin dinlenmesini istiyorum"dedi. Olayla ilgili savcılık soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gaziantep'teki Saldırıda Polisin Dikkati Faciayı Önledi ŞOK SES KAYDI İNTERNETE DÜŞTÜ !!! Hdp - Pkk İlişkisi..! İZLEMEYEN PAYLAŞMAYAN KALMASIN Mavi Yumurta mı Olur Deyip Geçmeyin, İzleyin CANLI YAYINDA BUDA OLDU SONUNDA!!!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşte Türk Askeri , Türk Beklenilendir !!! İzle - PAYLAAŞŞŞ